Občianske združenie Štvrtčan

kultúra pre všetkých

Jarné tvorivé dielne

St, 08/04/2015 - 20:25 -- OZ Štvrtčan

Ako každý rok, i tento sme začiatok Veľkej noci, ako najstaršieho a najvýznamnejšieho kresťanského sviatku zahájili spolu s deťmi, rodičmi i starými rodičmi tvorivými dielňami. Sobota 28.3.2015 v Ekocentre bola plná radosti, smiechu, no hlavne tvorby. Pripomenuli sme si zdobenie a výrobu vencov na dvere našich príbytkov klasickými prírodnými materiálmi (stužky, perníčky, škrupinky, slama). Všetko to, čo je dosažiteľné, ednoduché a pritom krásne. Nemohlo chýbať ani tradičné pletenie korbáčov z vŕbového prútia. Chlapci, ale i muži si ho mohli hneď vyskúšať, či fungujú. Pre trpezlivejších bolo pripravené pletenie zajačikov a košíkov z recyklovaného, ekologicky farbeného papiera .

Výroba obrázkov z háčkovaných kvietkov, motýlikov a drevených doplnkov bola jednou z najobľúbenejších činností detí. Vyrobili si darček pre blízkych, či obrázok do detskej izbičky. Mamičky sa priučili háčkovaniu, deti ich doozdobovaniu. Nezabudli sme ani na najmenších. Papierové venčeky a vajíčka zdobené farbami a guličkovou metódou, a taktiež maľovanie obrázkov špongiou bolo zábavné. Nejedna rúčka, či tričko zostalo farebné. Deti nás každoročne inšpirujú a sú pre nás veľkou motiváciou realizovať tieto dielničky. Vďaka nim sa i my dospelí vrátime kúsok do svojich detských čias, povolíme uzdu fantázie a tvoríme.

Častokrát prekvapíme sami seba, čo dokážeme. Tradične sme mali pripravené chutné domáce koláčiky, kávičku a džús pre deti. Jarné tvorivé dielne môžeme realizovať vďaka úplnej podpore OZ Štvrtčan, za čo úprimne ĎAKUJEME!

A už teraz sa tešíme na stretnutie s Vami 28. 11. 2015 na Vianočných tvorivých dielňach.

Valovičová Jana