skcsendees

  Seniori

  Haló, haló, tu sme my Nezábudkári. Vlastne Senior klub NEZÁBUDKA pri Občianskom združení ŠTVRTČAN. Fungujeme od založenia Občianskeho združenia a stále sme jeho najaktívnejšia zložka. Samozrejme spočiatku nás bolo iba pár. Ale náš program a jeho výsledky prilákali postupne ďalších, ktorí majú radi dobrú spoločnosť, záleží im na kultúrnom živote ako i životnom prostredí v obci.

   

  V klubovni sa stretávame každý pondelok a stredu. Cieľom je, aby ľudia v seniorskom veku nezostávali osamotení doma. Posedíme si pri kávičke alebo čaji, pri oslavách nechýba ani vínko. Zahráme si karty, šachy, človeče nehnevaj sa a zasmejeme sa na množstve nových vtipov. Rozchádzame sa vždy v dobrej nálade a už sa tešíme na ďalšie stretnutie.

   

  Okrem klubovej činnosti robíme spoločné opekačky v prírode. Tradíciou sa už stala silvestrovská opekačka na Kamennom mlyne, ktorá má svoje čaro. V prírode varievame guláš, príjemné je i každoročné posedenie pri vianočnej kapustnici. Zúčastňujeme sa na turistickom pochode „ Hasprunská 10 „ Chodíme na termálne kúpaliská. Aktívne sa podieľame na všetkých kultúrnych a spoločenských akciách, ktoré organizuje Občianske združenie ŠTVRTČAN ako i na brigádach, organizovaných obcou.

   

  Každoročne v prvých januárových dňoch organizujeme slávnostné stretnutie členov klubu NEZÁBUDKA. Hlavným cieľom tohto stretnutia je poďakovanie všetkým za aktívnu činnosť v uplynulom roku, a popriať všetkým mnoho zdravia, šťastia a úspechov pre nastávajúci rok. Toto stretnutie máva skutočne slávnostný ráz.

   

  Počnúc výzdobou stolov, slávnostným menu, hudobnou produkciou a samozrejme tancovačkou.

   

  Čo je našou výhodou?

  1. Po odpracovaní cca 40 rokov a výchove detí sme pánmi svojho času. To znamená, že sa môžeme venovať tomu, čo nás baví a môžeme pomáhať všade, kde je treba.
  2. Máme životné skúsenosti a vieme určiť priority.
  3. Viac si vážime priateľstvo a všetko čo nám život dáva.

  Čo je naša nevýhoda?

  1. ????? Že sa nám to kráti. Na poslednú cestu sme už dôstojne odprevadili 5. našich dobrých priateľov.


  Takže užívajme si život a tešme sa zo všetkého, čo je nám ešte dopriate.

  Ak sa chcete tešiť zo života s nami, páči sa Vám naša činnosť, a chcete sa do nej zapojiť, tak Vás radi u nás privítame. Stretávame sa v EKO centre každý pondelok a stredu od 15,00 hod.

  Z. Roskopfová

   

   

  © 2018 Občianske združenie ŠTVRTČAN